spol-fb.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Pozvánka na vítání nové knihy o F. Bílkovi

Email Tisk PDF

Aktualizováno Pondělí, 22 Únor 2016 10:14
 

Nová kniha o Františku Bílkovi

Email Tisk PDF

 

Společnost F. Bílka ve spolupráci s nakladatelstvím Malvern vydala koncem ledna 2016 knihu dosud neznámých vzpomínek na Františka Bílka. Autorem tohoto unikátního a rozsáhlého svědectví je jeho švagr Vilém Nečas (1881–1948), bratr jeho manželky Berty, středoškolský profesor.

Vzpomínku na celý Bílkův život a dílo sepsal krátce po Bílkově smrti, v letech 1942-3, po válce ještě rukopis opravily a doplnily Bílkova žena a dcera. Od té doby se rukopis nachází v soukromém majetku a nyní je publikován poprvé po více než 70 letech od jeho vzniku.

Kniha má celkem 350 stran, z toho Nečasovy vzpomínky zabírají 265 stran. V knize je dále životopis V. Nečase a vzpomínka na něho od jeho vnuka Václava Suchého, rodokmen rodu Nečasů, předmluva, ediční poznámka, jmenný rejstřík a rejstřík děl. Třicet stran zabírá obrazová příloha s mnoha dosud neznámými Bílkovými kresbami a fotografiemi jeho a jeho rodiny z rodinného archivu V. Suchého.

Knihu distribuuje Kosmas a měla by být k dostání či objednání ve všech knihkupectvích nebo přes internetové knihkupectví www.malvern.cz či www.kosmas.cz. Cena se pohybuje od 240 Kč v internetových obchodech do 258 Kč v kamenných knihkupectvích.

Nakladatelské údaje:

Nečas Vilém: Bílek. Svědectví o bratru Františkovi. Vydala Společnost F. Bílka v nakladatelství Malvern, Praha 2015. ISBN 978-80-7530-026-3.

Koncem února 2016 proběhne v Bílkově vile v Praze slavnostní prezentace a uvítání knihy.

 

Děkujeme sponzorovi:

Aktualizováno Středa, 10 Únor 2016 18:59
 

Přednáška M. Hemelíka v Bílkově vile

Email Tisk PDF

 

Přednáška v Bílkově vile o Viktoru Foersterovi

Email Tisk PDF

V pátek 29. ledna 2016 od 18.00 hod pronese Martin Hemelík v Bílkově vile v Praze přednášku „Životní příběh a dílo zakladatele novodobého mozaikového umění Viktora Foerstera“.

 

Touto přednáškou zahajuje Společnost F. Bílka dlouhodobý cyklus přednášek "Přátelé Františka Bílka".

 

Přednáška navazuje na nedávno vydanou knihu M. Hemelíka „Nemám již snad žádného, s kým bych o věcech nebeských mluvil… Životní příběh a dílo zakladatele novodobého českého mozaikového umění Viktora Foerstera“, o které jsme již informovali v prosinci v samostatném sdělení. Kniha je zatím k dostání v antikvariátu Valentinská, Valentinská 8, Praha 1 (http://www.valentinska.cz/455438-nemam-jiz-snad-zadneho-s-kym-bych-o-vecech-nebeskych-mluvil), brzy by měla být k dostání i v Bílkově vile a v prodejně nakladatelství Blahoslav v Praze – Dejvicích. Lze ji také objednat přímo u autora: tel. 776 895 422 nebo e-mail  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Aktualizováno Neděle, 10 Leden 2016 11:04
 


Strana 11 z 15

Kdo je připojen?

Právě připojeni - hostů: 4 

Napište nám

Odkazy

Galerie hlavního města Prahy
Bílkova pražská vila a ateliér
Společnost Otokara Březiny
přítel Otokar Březina
Wikipedie
heslo František Bílek
Rekonstrukce Bílkovy vily
tři krátké video reportáže na ČT24