spol-fb.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Za Františkem Bílkem do Kolína

Za Františkem Bílkem do Kolína

Email Tisk PDF

Společnost Františka Bílka si vás dovoluje pozvat na výlet
Za Františkem Bílkem do Kolína v sobotu 13. dubna 2019

Doprava: Pojedeme společně vlakem z Prahy hlavního nádraží v 9.24 (příjezd do Kolína v 10.01), sejdeme se před pokladnami v 8.45 a koupíme si skupinovou jízdenku (ti, co budou mít zájem). Pokud někdo pojede odjinud nebo jiným dopravním prostředkem, připojí se v Kolíně před nádražím v 10.10 – 10.15. Předpokládaný návrat: vlakem z Kolína v 16.02 (příjezd do Prahy 16.39).

 

Program: V Kolíně půjdeme od nádraží na hlavní Karlovo náměstí, zde si prohlédneme zajímavé historické domy a ukážeme si, kde původně stála Bílkova socha Jana Husa. Od 11.00 budeme mít s průvodcem místního muzea prohlídku gotického chrámu sv. Bartoloměje, kde je ve dřevě vyřezávaná křížová cesta od F. Bílka (nutno zaplatit vstupné 70 Kč, senioři a studenti 35 Kč). Poté bude cca 1,5 hod přestávka na oběd v některé z místních restaurací. Od 13.30 budeme mít komentovanou prohlídku Bílkovy sochy Mistra Jana Husa na nedalekém Husově náměstí a od 14.00 v sousedním Husově sboru povídání o křížových cestách Františka Bílka s prohlídkou jeho grafického cyklu Křížová cesta (spolu s reprodukcemi kolínské křížové cesty). Ukončení programu okolo 15.00, odchod na nádraží. Délka pěší vycházky bude asi 3,5 km.

Přihlášky: Prosíme o přihlášení e-mailem nejpozději do 9. dubna 2019 na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . V přihlášce uveďte, zda pojedete s ostatními z Prahy vlakem, nebo se připojíte až v Kolíně na nádraží. A zda máte zájem o koupi skupinové jízdenky. A dále zda máte na prohlídku chrámu plné nebo zlevněné vstupné.

František Kožíšek, předseda Společnosti F. Bílka, www.spol-fb.cz

 


 

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Březen 2019 22:20  

Napište nám